המסע לילד

עינת פרנבך בן אהרון - הילרית


אם את כמהה לילד ומתקשה להכנס להריון

אם את עוברת טיפולי פוריות ומרגישה לבד

אם את בהריון אבל בחרדה או דיכאון

אם אתה, כן אתה, האב לעתיד, חווה קשיים דומים ואף אחד לא מבין ורואה אותך

אני רואה את שניכם ואני כאן ללוות אתכם ביחד או לחוד, לעודד, לחזק, להדריך ובעיקר לעזור לכם להגשים את חלום ההורות. הדרך שלי התחילה בקשיים שלי להרות, בקשיים במהלך ההריון, בלידה ואחריה. אתם בהחלט מוזמנים לקרוא את סיפור ההריון שלי ואת סיפור הלידה אבל רגע רגע… איזה פיתרון בעצם אני מציעה?

קושי להרות:
בגדול מאוד יש כמה סיבות לקושי להיכנס להריון כמו תמונה הורמונלית לא מאוזנת (כולל שחלות פוליציסטיות), אנדומטריוזיס וציסטות והידבקויות וצלקות, בעיות מבניות (שרירנים, המטומות), איכות הזרע או הביצית, בעיות פוריות שונות אצל הגבר וכמובן יש כאלו שלא נמצאה אצלם שום בעיה אבל בכל זאת לא הושג הריון.

יש דבר אחד משותף לכל הבעיות שציינתי והוא חוסר איזון של הגוף והנפש. כשהנפש והגוף מאוזנים הם פועלים אופטימלית ומוכנים להריון. זה ככה גם אצל גברים, אגב. פעם טיפלתי בבחור עם בעיות באיכות הזרע ובעקבות המלצות הקשורות לסגנון החיים ובשלות רגשית לילד איכות הזרע השתפרה ואישתו הרתה הריון ספונטני ללא צורך בהשבחה.
אבל זה נשמע פשוט מדי! אז קודם כל, לפעמים זה פשוט. הרבה יותר פשוט ממה שאנחנו חושבים אך אנחנו לא מוצאים את הפיתרון בכוחות עצמנו כי אנחנו בתוך הבלאגן של הנסיונות עם כל תעצומות הנפש הנדרשות, העליות והירידות, המומחים שכל אחד אומר משהו אחר.
אבל מה קורה בפנים? בתוכנו? מה תוקע אותנו? אילו מחסומים קיימים ברחם שלנו? אילו מחסומים קיימים בגוף שלנו? מרבית האנשים שמגיעים אליי מביאים מצוקה אישית, תפיסת עולם מגבילה, טראומה כובלת, רגש עז שמנהל אותם או פחד משתק שמונעים מהם לחוות הורות. זוכרים אותו גבר עם בעיות באיכות הזרע? הוא פחד מהבאת ילד לעולם פחד מוות אז הגוף שלו "עצר" את יצור הזרע. הוא פחד שהילד יקח לו את כל הספייס ואת הקריירה, הוא פחד מההיבט הכלכלי, הוא פחד לאבד את החופש שלו, את מי שהוא וגם פחד לאבד את אישתו לטובת הילד. הפחד יצר חסימה.
יש נשים שמגיעות אליי עם בטן "מלאה" ויחד אנחנו מפנות מקום לתינוק. הבטן מלאה בפחדים כולל פחד מפני הלידה וממה שיהיה אחריה (אפילו שאין עדיין הריון) או בטראומה. לפעמים הטראומה טריה, למשל הפלה שקרתה במהלך הנסיונות. לפעמים זו טראומה מהילדות כמו התעללות, קושי, אובדן או נטישה של הורה. לפעמים זו תחושת כישלון, בושה או חוסר ערך עצמי שאינה מרפה וממלאת את הבטן. אלו יוצרים חסימות שבאות לידי ביטוי בבעיות שתיארתי למעלה.

חרדה או דיכאון במהלך ההריון:
ישנן סיבות שונות לחרדה או דיכאון במהלך ההריון ולאחר הלידה. למשל: הריון אחרי הפלה או חלילה לידה שקטה, הריון בסיכון ושמירת הריון, פחד מפני הלידה עצמה (לעיתים בעקבות טראומה מלידה קודמת), תחושת בדידות, חוסר ודאות לגבי מה שיבוא לאחר הלידה, קושי להתחבר לעובר או לתינוק. וכן, גם גברים חווים חרדה או דיכאון לפני ואחרי הלידה.

קבלי בהבנה ובחמלה עצמית את הרגשות שעולים ותני להם ביטוי. במסע שלנו נמצא את שורש הבעיה, המקום ממנו נובעת החרדה, המקום בו באמת התחיל הדיכאון (רמז: זה לא התחיל בהריון) ואת המקום הזה נרפא. נחזק את השורש שלכם לקראת ההורות. אנחנו, ההורים, השורש של הילדים שלנו בעולם הזה. אנחנו מזינים אותם. אם נרפא את עצמו ילדינו יקבלו את הדרוש להם לצמיחה בריאה ומאוזנת. קריאה נוספת…

דיכאון לאחר לידה:
לעיתים חוויית הלידה טראומתית וגורמת למשבר ולדיכאון אחרי לידה. לעיתים הלידה היתה בסדר אך החזרה הביתה קשה. אנחנו נותרות לבד בבית עם התינוק למשך שעות ארוכות ולא תמיד יש מי שיקשיב, יבין, יכיל, יגיש את העזרה הבאמת נחוצה וכשאנחנו לא אוכלות ולא ישנות ואין לנו זמן לנשום ולהתקלח ואפילו ללכת לשירותים המצב מהר מאוד מקצין.
לעיתים זה מתחיל הרבה לפני הלידה כשהלב מתמלא בפחד ובעצב ובקושי להתחבר לעובר במהלך ההריון.
ישנה בושה וקושי לחשוף את הרגשות שמציפים אותנו ולהודות בכך שהכל רחוק מלהיות מושלם. ישנה אשמה על כך שאנחנו לא מספיק טובות, לא מספיק יודעות. התסכול והדכדוך יכולים להימשך ימים ארוכים ללא מרפא, ללא תמיכה.
אם נותרת חשופה לאחר הלידה, שבורה ופצועה מבפנים, אני כאן בשבילך והנה הזמנה לטקס ריפוי.

אז מה קורה במסע?
הכנה למסע
 - בטיפולים הראשונים נערוך אבחון מדוייק. נעשה יחד סדר בקשיים הפיזיים והרגשיים, בדפוסים ונבין מה עומד ביניכם לבין ההורות. אבנה עבורכם את תוכנית המסע האישית שלכם שתוביל אתכם תחנה אחרי תחנה להריון ולידה.
המסע - נרד לעומק, שכבה אחר שכבה. בכל תחנה במסע נטפל במה שעולה (דפוס/אמונה מגבילה/פחד), ננקז, ננקה, נשחרר. אני מביאה למסע שיטות וכלים מגוונים שמאפשרים לי לתמוך בכם בצורה הטובה והיעילה ביותר לאורך המסע. הילינג, פרחי באך, דמיון מודרך, קערות טיבטיות הן רק חלק מהשיטות. את כולן אני מתאימה לצורך, למצב, לרצון שלכם. אתם לא לבד. כשאתם מקבלים את התמיכה שלי, אתם מקבלים את הידיים שלי, שאוחזות בכם בכל שלב ושלב במסע. התחנה האחרונה במסע היא השורש שהוא כל כך חיוני לנו כבני אדם וכהורים לעתיד. כשנגיע לשורש נערוך טקס ריפוי בשיטת ה Rootation. בעזרת שיטה זו אנחנו, בין השאר, מתקנים את הקידוד שנולדנו עמו (מרפאים את השורש), עוברים קידוד מחדש שמאפשר לנו להתנהל (לצמוח) באופן שיטיב עמנו. זוהי גם שיטת לידה נפלאה שמסנכרנת בין האם לעובר וגם שיטה לתיקון חווית לידה שכבר התרחשה.
הגעה ליעד - היעד שלנו הוא צמיחה בריאה ונכונה עבורכם ועבור הילד שלכם. בניגוד לאמונה כי מגיעים ליעד בסוף המסע, את השינוי בחייכם תחוו עוד קודם ובעצם לאורך כל המסע. בכל תחנה במסע אתם תבצעו בתמיכתי שינויים מהותיים שיתמכו בהגשמה שלכם כהורים. המסע שלנו יכול להסתיים בהריון, בלידה או לאחר הלידה כאשר אני מגיעה לביתכם לתמוך באב ובאם הטריים ובתינוק.

סדרת הדרכות ממוקדות במיוחד בשבילך. עלות הדרכה: 100-250 שקלים.

איך תזהי את הביוץ שלך

טיפים להתמודדות עם סוכרת הריון

טיפים ללידה במיוחד בשבילך.

 

פורומים שיכולים לעניין אותך ולהעניק לך תמיכה:

פורום לקראת הריון

פורום הריון לאחר אובדן

פורום הריון ולידה

פורום הריון בסיכון

הריון מתוק – סכרת הריון

 


לפרטים נוספים או הזמנת טיפול התקשרי 054-6366772
או צרי קשר באימייל:

יצירת קשר